oleg_vedmedenko (oleg_vedmedenko) wrote,
oleg_vedmedenko
oleg_vedmedenko

ПРО ОСВЯЧЕННЯ ЗІЛЛЯ НА СВЯТУ ТРІЙЦЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

З благословення Преосвященного Олега (Ведмеденка), Єпископа Волинського і Галицького Української Незалежної Апостольської Православної Церкви


ПРО ОСВЯЧЕННЯ ЗІЛЛЯ НА СВЯТУ ТРІЙЦЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

У зв’язку з переходом наших громад на келійно-закрите служіння (Указ правлячого архієрея від 21 березня 2020 року Божого) та обмеженнями на час оголошеного в Україні адаптивного карантину (Постанова Кабінету Міністрів України від 20 травня 2020 р. № 392 з доповненнями; Рішення обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 4 червня 2020 року) благословляю освячення зілля на Святу Трійцю 2020 року Божого в домашніх церквах.


МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ЗІЛЛЯ:

СТАРШИЙ (предстоятель молитви, може бути як брат, так і сестра):

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа (хрестимось). Господи Боже наш, Величний і Премудрий Сотворителю світу і всієї краси його, Тройце Одноістотна і Нероздільна. Які величні діла Твої, які прекрасні творіння Твої! Але найбільш нам видимі Твоя любов та піклування. Твою безмежну ласку, Милосердний Господи, виявляєш Ти у великих і в малих творіннях Своїх до нашого грішного людського роду, обдаровуючи нас і землю нашу всіма родами рослин на поживу, втіху й науку нашу, щоб, у них кохаючись, ми навчалися Твоєї премудрості й душею та духом підносились до Тебе, Отче світу, від Якого виходить всяка добра пожива і всякий дар звершений.

Благослови ж, Господи, і освяти це зілля, яке виростила з Твоєї ласки земля наша в цьому році, як символ благодаті Пресвятого Твого Духа; діла рук наших виправляй; від усякої нечистоти, що пристала до них через гріхи наші, очищай і освячуй Своєю благодаттю через окроплення водою цією свяченою.

О, Господи, за молитвами Пресвятої Богородиці і всіх святих, благослови (перехрестити рукою православно †), очисти (перехрестити рукою православно †) й освяти (перехрестити рукою православно †) це зілля, квіти та лепеху, що вірні діти Твої для освячення принесли, і всяку рослину і зело, що на поживу й утіху нашу, на духовну й тілесну користь Ти нам у цьому році вродив, щоб, утішаючись і живлячись із них, ми освячувалися святими Твоїми дарами і Небесного Твого Царства сподобились та славу Тобі віддавали на віки вічні (хрестимось).

УСІ ПРИСУТНІ: Амінь.

СТАРШИЙ (ПРЕДСТОЯТЕЛЬ МОЛИТВИ) окроплює свяченою водою зілля (зробити кропильце з хвойників або колосків), проказуючи: Благословляються і освячується зілля це окропленням води цієї свяченої в ім’я Отця (кропимо), і Сина (кропимо), і Святого Духа (кропимо). Амінь.


Благодать вам, і мир, і любов хай примножиться…

6 червня 2020 року Божого,

+ Єпископ Олег (Ведмеденко)

Tags: ПРО ОСВЯЧЕННЯ ЗІЛЛЯ НА СВЯТУ ТРІЙЦЮ 2020
Subscribe

Recent Posts from This Journal

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments