oleg_vedmedenko (oleg_vedmedenko) wrote,
oleg_vedmedenko
oleg_vedmedenko

ПРО ОСВЯЧЕННЯ ПАСОК ТА ПРИНОСІВ У ПАСХАЛЬНУ НЕДІЛЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

З благословення Преосвященного Олега (Ведмеденка), Єпископа Волинського і Галицького Української Незалежної Апостольської Православної Церкви


ПРО ОСВЯЧЕННЯ ПАСОК ТА ПРИНОСІВ У ПАСХАЛЬНУ НЕДІЛЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

У зв’язку з переходом наших громад на келійно-закрите служіння (Указ правлячого архієрея від 21 березня 2020 року Божого) та відміною на час оголошеного в Україні карантину усіх масових, в т.ч. релігійних заходів (п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України з доповненням від 2 квітня 2020 р. № 255) благословляю освячення пасок та приносів у Пасхальну неділю 2020 року Божого в домашніх церквах.


МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ПАСОК, ЯЄЦЬ ТА ІНШИХ ПРИНОСІВ:

СТАРШИЙ (предстоятель молитви, може бути як брат, так і сестра):

В ім’я Отця, Сина, Святого Духа (хрестимось). Владико Святий, Отче Вседержителю, Предвічний Боже! Прихилися до нас, грішних, в цей Великий і радісний день преславного воскресіння Сина Твого, і благослови та освяти хліб цей святковий, паски – як символ духовної поживи, хліб виконання волі Божої, хліб Слова, віри й благодаті – Твоїм духовним благословенням.
Хай буде він нам, що споживаємо його, на спасіння душі, на здоров’я тілесне та захист проти всіх недуг, супроти всякого ворожого підступу – через Господа нашого Ісуса Христа, що з Неба зійшов, і дає життя й спасіння світові, що з Тобою живе і царює в єдності Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків (хрестимось).

УСІ ПРИСУТНІ: Амінь.

СТАРШИЙ (предстоятель молитви):

Зглянься, Господи, Ісусе Христе, Боже наш, на агнця цього й на всі інші страви м’ясні – знак смирення нашого, всепалення плоті та всіх трудів наших Тобі.
Благослови й освяти їх, як благословив і освятив Ти агнця, що його Тобі привів вірний Авраам, і агнця, що його Тобі Авель приніс від плодів смиренства свого; також і теля годоване, що його звелів приготувати отець для сина свого, який був заблудився, та знову до нього вернувся. І як той сподобився Твоєї ласки насолодитися плодами святого самозречення, так і ми від Тебе, цих благословенних і освячених страв споживаючи, Твоє благословення зі здоров’ям всі одержимо Твоєї ради святої Жертви – Чесного Хреста й на третій день із мертвих воскресіння.
Бо Ти є дійсна пожива і всяке добро нам подаєш, і Тобі ми славу віддаємо з Надвічним Твоїм Отцем, і Пресвятим, і Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки віків (хрестимось).

УСІ ПРИСУТНІ: Амінь.

СТАРШИЙ (предстоятель молитви):

Владико, Господи Боже наш, що все створив і всім нас задовольняєш. Благослови на втіху нашу в це свято сир, масло, молоко а також крашанки, як ознаку радості життя й воскресіння, і Твоєю безмежною ласкою та любов’ю завжди нас зберігай, щоб утішаючись ними, ми задовольнялися Твоїми щедрими дарами і невимовною Твоєю добротою.
Бо Твоя влада, і Твоє є царство, сила і слава Отця, Сина, Святого Духа нині, і повсякчас, і на віки віків (хрестимось).

УСІ ПРИСУТНІ: Амінь.

СТАРШИЙ (предстоятель молитви) окроплює святою водою* паски, крашанки та інші приноси (зробити кропильце з хвойників або колосків), проказуючи: Благословляється й освячується вся пожива ця благодаттю Всесвятого Духа Божого, окропленням водою цією святою в Ім’я Отця (кропимо), і Сина (кропимо), і Святого Духа (кропимо). Амінь.

*) Вода (хрещенська, стрітенська, водосвятна) – освячена в храмі священиком згідно з встановленим чином: «щоб усі, що черпають і споживають, мали її на очищення душ і тіл, на зцілення пристрастей, на освячення домів і на всяку користь велику» (з Чину великого освячення води)


Благодать вам, і мир, і любов хай примножиться…

18 квітня 2020 року Божого,

+ Єпископ Олег (Ведмеденко)

Tags: ПРО ОСВЯЧЕННЯ ПАСОК ТА ПРИНОСІВ У ПАСХАЛ
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments