oleg_vedmedenko (oleg_vedmedenko) wrote,
oleg_vedmedenko
oleg_vedmedenko

ПРО ОСВЯЧЕННЯ ВЕРБИ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

З благословення Преосвященного Олега (Ведмеденка), Єпископа Волинського і Галицького Української Незалежної Апостольської Православної Церкви


ПРО ОСВЯЧЕННЯ ВЕРБИ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ 2020 РОКУ БОЖОГО

У зв’язку з переходом наших громад на келійно-закрите служіння (Указ правлячого архієрея від 21 березня 2020 року Божого) та відміною на час оголошеного в Україні карантину усіх масових, в т.ч. релігійних заходів (п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України з доповненням від 2 квітня 2020 р. № 255) благословляю освячення верби у Вербну неділю 2020 року Божого в домашніх церквах.


МОЛИТВА НА ОСВЯЧЕННЯ ВЕРБИ:

СТАРШИЙ (предстоятель молитви, може бути як брат, так і сестра):

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа (хрестимось). Господи Боже наш, Ти, що сидиш на херувимах, Ти підніс силу Свою і послав Єдинородного Сина Твого, Господа нашого Ісуса Христа, спасти світ хрестом, похороном і воскресінням Своїм. Його, що прийшов до Єрусалиму на вільні страждання, сьогодні люди, що сидять у темряві й тіні смерті, зустріли, взявши, як знамено воскресіння, віття дерев і галузі пальмові.

Сам, Владико, збережи і охорони і нас, що віття це за прикладом тих в цей передсвяточний день несемо в руках. Щоб, як і ті народи й діти викликували Тобі: «Осанна!» – так і ми в піснях і співах духовних досягли животворчого триденного воскресіння в Тому ж Христі Ісусі, Господеві нашому. З Ним Ти благословен з Пресвятим, Милосердним і Животворчим Твоїм Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні (хрестимось). Амінь.

Господи Боже Вседержителю! Ти вказав на Церкву через образ ковчега при праведникові й угодникові Ноєві, провіщаючи пришестя Пресвятого Духа через голуба, що приніс оливну галузку. Цей образ завершили діти юдейські, зустрічаючи Тебе з віттям оливним і галузями, викликуючи Тобі: «Осанна в небі, благословен, хто йде в ім’я Господнє!» Сам, отже, Господи Ісусе Христе, Боже наш, Ти, що благословив народ, який зустрічав Тебе з віттям, – благослови (перехрестити рукою православно †) та освяти (перехрестити рукою православно †) і віття й галузі ці (перехрестити рукою православно †), щоб ми, що приймаємо їх, прийняли покров для душі своєї й тіла; щоб стало це віття ліком для нашого спасіння й тайною Твоєї благодаті; щоб ми, що приймаємо їх, де б не знаходились, Твоє благословення отримали; Ти ж, прогнавши всяку противну силу, покрив Своєю правицею тих, кого викупив Ти Своєю Чесною Кров’ю, – щоб ми всі одностайно заспівали Тобі: Осанна в небі, благословен Ти, що йдеш судити правдою, з Отцем і Святим Духом нині, і повсякчас, і на віки вічні (хрестимось).

УСІ ПРИСУТНІ: Амінь.

СТАРШИЙ (ПРЕДСТОЯТЕЛЬ МОЛИТВИ) окроплює свяченою водою галуззя (зробити кропильце з хвойників або колосків), проказуючи: Благословляються і освячуються віття й галузі ці окропленням води цієї свяченої в ім’я Отця (кропимо), і Сина (кропимо), і Святого Духа (кропимо). Амінь.


Благодать вам, і мир, і любов хай примножиться…

11 квітня 2020 року Божого,

+ Єпископ Олег (Ведмеденко)

Tags: ПРО ОСВЯЧЕННЯ ВЕРБИ У ВЕРБНУ НЕДІЛЮ 2020
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments